EKOSZKOŁA

Zdrowa i ekologiczna żywność

„Warzywa i owoce dają nam zdrowie, a teraz ludzika z nich zrobię”

Konkurs pt. „Warzywa i owoce dają nam zdrowie, a teraz ludzika z nich zrobię” był organizowany na przełomie września i października. Do udziału zostały zaproszone dzieci z klas I- IV. Dzieci miały za zadanie przygotować zwierzątko lub ludzika z warzyw i owoców dostępnych o tej porze roku. W konkursie wiele osób korzystało z produktów dostępnych we własnych ogródkach. Tworzenie prac było również okazją do próbowania i zjadania sezonowych owoców i warzyw. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, bo wzięło w nim udział 45 osób, które często zrobiły po kilka prac. Każdy uczestnik dostał dyplom i upominek, a zwycięscy nagrody.

Ponadto zwrócono uwagę na problem marnowania żywności, hodowania roślin ekologicznych.

Prace pokonkursowe (te niezjedzone) zostały umieszczone w kompostowniku.

Edyta Dańda

Agnieszka Dziedzic