EKOSZKOŁA

Ekologiczny transport i podróże

Ekologiczny transport i podróże/ Postaw na nowoczesny transport, - przemieszczaj się w stylu eko.

W drugim semestrze roku szkolnego 2023/24 uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć prezentację (z fragmentami fimów) zatytułowaną"Ekotransport", przygotowaną przez ucznia klasy IVb. Pokaz spotkał się z bardzo dobrym odbiorem uczestnikow. Uczniowie zdobyli nową wiedzę na temat elektrycznych środków transportu i przywilejów z ich posiadania, zadań pojazdów nisko i zeroemisyjnych, a także alternatywnych paliw w transporcie drogowym. Omówione zostały również plusy i minusy ekologicznego transportu oraz działań wspierających go. Pociąg okazał się najbardziej ekologicznym środkiem transportu w czasie dłuższych podróży, natomiast piesze wędrówki to najlepszy sposób dla pokonywania mniejszych dystansów. Powstała też gazetka tematyczna w przyrodniczej klasopracowni.