EKOSZKOŁA

Gospodarowanie odpadami

Marzec miesiącem ekologii

W ramach akcji gminnej nasza szkoła wzięła udział w pokazie eko mody w Wieliczce. Młodzież mogła zaprezentować piękne, kreatywne, samodzielnie zaprojektowane i wykonane, stroje. Materiały użyte w tym pokazie to cała gama surowćów wtórnych, pomysłowe wykorzystanie odpadów, nadanie materiałom "drugiego życia".

SEGREGUJĘ - ŚWIAT RATUJĘ

W dniu 6 października uczniowie klas 7 mieli okazję wziąć udział w pikniku ekologicznym - EKODEMIA, zorganizowanym przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce. W ramach prelekcji prowadzonej przez przedstawicieli firmy przetwarzaj.pl uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadmi segregacji odpadów w swoim najbliższym otoczeniu, prześledzić drogę takich odpadów od sortowni do ponownego wykorzystania, zwrócić uwagę na tzw. odpady niebezpieczne. W ramach tej akcji uczniowie przynieśli również zużyte baterie, które następnie można było wymienić na sadzonki.

Ponadto uczniowie wzięli udział w praktycznych zajęciach:

- przygotowania eko sałatki owocowo-warzywnej

- sadzenia roślin doniczkowych

- malowania toreb na zakupy wielokrotnego użytku

- udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

- poznania specyfiki pracy straży pożarnej czy policji

- współzawodnictwa w licznych grach zręcznościowych i wiedzowych (o tematyce ekologicznej).