EKOSZKOŁA

Czysta i dostępna woda

W ramach obchodów Tygodnia Ziemi w naszej szkole uczniowie klas 8 przygotowali warsztaty chemiczne dla swoich kolegów z klas 2. Tematem przewodnim była WODA. Wśród doświadczeń pojawiła się chemiczna lawa, chemiczne ogrody, kropla wody jako lupa, mistrz kropelkowy, zjawisko fluorescencji, dyfuzji czy napięcie powierzchniowe wody. Młodsi uczniowie byli zachwyceni, zaangażowani i na pewno złapali "chemicznego bakcyla". Temat potrzeby i sposobów oszczędzania wody kontynuowali w swoich klasach przygotowując, pod okiem wychowawców, plakaty oraz ulotki dla rodziców.