Filia Pawlikowice 2023-2024

Aktualne wydarzenia - marzec 2024

Kolorowe Pisanki

Pozostając w atmosferze Świąt dzieci z grupy starszaków zdobiły papierowe jajka różnymi makaronami, robiąc w ten sposób piękne, kolorowe pisanki.

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

28 marca 2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się śniadanie wielkanocne. Tego dnia zapanowała radosna, świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały symbole oraz tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. Wspólnie z wychowawczyniami wykonywały świąteczne dekoracje, malowały pisanki, piekły wielkanocne mazurki. Przygotowane wieloma opowieściami, filmikami edukacyjnymi i ciekawymi zajęciami, w odświętnych strojach, zasiadły przy wyjątkowym stole, do wyjątkowego śniadania. Rozpoczęto je od życzeń i dzielenia się jajkiem. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki, nie zabrakło także najważniejszych symboli oraz pięknych, mieniących się barwami wiosny stroików. Podczas śniadania, z świątecznymi życzeniami, odwiedził nas Pan Dyrektor. Wspólne, uroczyste śniadanie dostarczyło dzieciom miłych wrażeń, wprowadziło w atmosferę świąt, które w pełni przeżywać będą w swoich Rodzinach.

Dzień kolorowej skarpetki

W grupie średników

Grupa "Średniaków" okazała solidarność i wsparcie wszystkim osobom z zespołem Downa obchodząc 21 marca Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym dniu dzieci nie tylko przyszły do przedszkola w skarpetach nie do pary ale również uczestniczyły w zajęciach dotyczących niepełnosprawności oraz wykonały pracę plastyczną

W grupie maluszków

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Wiemy jak ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Właśnie, dlatego 20.03.2024r. odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pani mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie. Wiedzą, że wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać, by był spokojny. Potem wezwać karetkę i mu o tym powiedzieć. Dzieci z najstarszej grupy dostały stetoskop, dzięki któremu mogły posłuchać bicia własnego serca. Na wszystkich starszakach zrobiło to ogromne wrażenie. Mamy nadzieję, że to szkolenie będzie wartością na przyszłość.

.

U Średniaków już pachnie świętami na zajęciach kulinarnych dzieci piekły Mazurka Wielkanocnego - było pysznie

Wiosenne zajęcia plastyczne w grupie maluszków

Poszukiwanie wiosny w przedszkolnym ogrodzie

Zakończyła się akcja charytatywna  „Zbiórka dla bezdomnych psów i kotów” na rzecz Stowarzyszenia „DOG RESCUE” w Wieliczce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Zajęcia otwarte w grupie średniaków i starszaków

Już niebawem Święta Wielkanocne, dlatego też w tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową dzieci z grup „Średniaki” i „Starszaki” zaprosiły swoich bliskich na zajęcia otwarte do przedszkola, w trakcie, których wspólnie tworzyli wielkanocne palmy. Celem zajęć była nie tylko integracja i miłe spędzenie czasu, ale przede wszystkim przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi i zgłębienie ich symboliki.

Podczas zajęć każdy przedszkolak z pomocą zaproszonej bliskiej osoby wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, bazi, pióropuszy, suszonych kłosów zbóż i traw oraz własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, babciom, dziadkom, ciociom za zaangażowanie i udział w zajęciach oraz miłą atmosferę, która wprowadziła w naszym przedszkolu przedświąteczny nastrój.

Zapraszamy do podziwiania efektów pracy w poniższej galerii zdjęć.

Średniaki robią świąteczne upominki

Zajęcia popołudniowe w grupie średniaków i starszaków

Zajęcia w grupie średniaków

"Zakładamy hodowlę roślin"