Filia Pawlikowice 2022/2023

Aktualne wydarzenia - grudzień 2022

WIGILIA

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, na który zwłaszcza dzieci czekają z niecierpliwością. Dla wielu z nas jest to dzień bardzo radosny, spędzony w gronie najbliższych.

Gdy na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i jemy świąteczne potrawy.

Także w naszym przedszkolu dnia 22 grudnia nastał ten wspaniały moment – wspólna Wigilia całej społeczności przedszkolnej. Najpierw w swoich grupach było kolędowanie i opowiadanie o zwyczajach bożonarodzeniowych. Następnie dzieci ze wszystkich grup, panie wychowawczynie, Siostra Cyryla, oraz personel przedszkola zebrały się razem, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Wspólny świąteczny obiad wigilijny przy pięknie udekorowanych stołach, z grającymi w tle kolędach był dla wszystkich wspaniałym przeżyciem. Dzieci zgodnie z tradycją zajadały tradycyjny barszczyk z uszkami i rybę, ale nie zabrakło także świątecznych ciasteczek i owoców.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

Grudzień w zerówce

Akcja "Szkoły pełne talentów"

Szanowni Rodzice!

Z radością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało nagrodę w ramach akcji Lidl „Szkoły pełne talentów”. Za zgromadzone talenciaki otrzymaliśmy artykuły do zajęć plastycznych, które zostaną wykorzystane na zajęciach w przedszkolu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję.

Warsztaty druku 3D

Korzystanie z technologii 3D to w oczach najmłodszych nie tylko świetna zabawa, ale także cenna nauka na przyszłość. Modelowanie i druk 3D to popularny kierunek branży IT. Prawdziwa sztuka, otwierająca szerokie perspektywy dla tych, którzy zdecydowali się ją opanować. Dziś za pomocą programów modelowania trójwymiarowego tworzy się projekty architektoniczne, a także urządzenia stosowane w medycynie i wielu innych gałęziach przemysłu.

W piątek 9 grudnia 2022 roku wszystkie dzieci z naszej placówki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych "Druk 3D". Przedszkolaki obserwowały pracę ,,otwartych" drukarek, więc każdy uczestnik mógł z bliska przyjrzeć się w jaki sposób powstają drukowane modele trójwymiarowe. Podczas warsztatów zostały przekazane wiadomości o technologii druku, filamentach, ich powstawaniu itp.

SPOTKANIE Z ŚWIĘTYM MIKOŁAŁEM W PARKU ROZRYWKI „HIP I HOP” W MYŚLENICACH.

6 grudnia we wtorek dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych z Pawlikowic wybrały się wraz z wychowawcami do parku rozrywki „Hip i Hop” w Myślenicach, aby spotkać się ze Św. Mikołajem i skorzystać z atrakcji, jakie oferuje kraina zabaw. Najpierw dzieci korzystały z dwóch sal zabaw, potem poszły wraz z paniami animatorkami szukać św. Mikołaja, którego udało się znaleźć w kominku na jednej z sal. Mikołaj wyszedł z kominka, następnie każda z grup przywitała go wierszykiem i piosenką, potem dzieci otrzymały prezenty i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Po spotkaniu z Mikołajem młodsze dzieci korzystały z dmuchanych zamków, z basenu z kulkami, zjeżdżalni. Starsze dzieci natomiast bawiły się na zjeżdżalniach pontonowych, wieży wspinaczkowej i trampolinach. Miały też do dyspozycji baseny z gąbkami. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do placówki.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie upominków dla dzieci.