Filia Pawlikowice 2022/2023

AKTUALNE WYDARZENIA - KWIECIEŃ 2022

PRZEDSTAWIENIE  KUKIEŁKOWE

W piątek 29 kwietnia 2022r. do naszej placówki przyjechała firma MAG z Grybowa. Dzieci miały możliwość oglądnięcia kukiełkowej sztuki teatralnej pod tytułem „O Czerwonym Kapturku”. Było to dla wszystkich przedszkolaków wielkie przeżycie z uwagi na to, iż w sztuce tej występowały lalki kukiełkowe. Dodawało to większego wrażenia, a historia, którą zna każde dziecko, dzięki tym lalkom była bardziej realistyczna. Dzieci podczas przedstawienia okazywały wiele emocji i bardzo przeżywały przygody Czerwonego Kapturka. Sztuka zrobiła na nich wielkie wrażenie.

Po przedstawieniu wszystkie dzieci miały wykonane pamiątkowe zdjęcia w prześlicznej scenerii.

WARSZTATY PLASTYCZNE

W czwartek 28 kwietnia dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Dzieci z oddziału maluchów i średniaków  brały udział w tworzeniu świec żelowych. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie kreowali mozaikę z barwionego kwarcu, tworzyli kompozycje z przeróżnych muszelek oraz kolorowych cekinów i ozdób, dowiedzieli się jak własnoręcznie wykonać świece żelowe. Dzieci z zerówki wykonały ozdobne pudełka techniką decoupage. Przedszkolaki naklejały na pudełka papierowe serwetki. Cała sztuka polegała na tym, aby dobrać odpowiednie tło i całość polakierować wieloma warstwami lakieru, żeby nie było widać że coś zostało naklejone. Warsztaty rozbudzały w każdym uczestniku duszę artysty. Zrealizowanie zadania nie było trudne dla dzieci, co pozwoliło mu uwierzyć we własne możliwości. Wykwalifikowany animator cały czas służył swoją pomocą. Warsztaty  angażowały wszystkie dzieci, rozwijały kreatywność najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników. Wykonane przez dzieci prace będą prezentem z okazji „Dnia Mamy i Taty” . Organizator dostarczył wszystkie niezbędne materiały rozbudzając dziecięcą wyobraźnię oraz zmuszając do kreatywnego myślenia, stworzył warunki do rozwijania zdolności plastycznych i manualnych.

Koszty warsztatów całkowicie pokryła Szkoła Podstawowa w Mietniowie.

PRZEDSTAWIENIE  TEATRALNE

20 kwietnia 2022r. w naszej placówce po raz kolejny gościł Teatr Eden z Wieliczki. Przyjazd aktorów jak zawsze wywołał wiele radości i wielki entuzjazm wśród dzieci. Tym razem aktorzy przygotowali dla nas przedstawienie teatralne pt. „Wieża do nieba”. Historia ta opowiadała o pewnym królu, który myślał tylko o sobie i był niemiły dla innych. Aby zmienić takiego człowieka, trzeba zrobić dla niego dobry uczynek. W tej roli dzieci odnalazły się bez problemu, pomogły królowi, kiedy tego bardzo potrzebował.

Była to piękna historia, która uczyła o tym, że warto być dobrym dla innych.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

7 kwietnia 2022r. wszystkie dzieci z naszej placówki wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Celem naszej podróży było kino Kijów. Tam aktorzy z Wrocławskiego Teatru In-Art przygotowali dla nas spektakl teatralny pt.: „Czarodziejski ołówek”.

Wszystkie dzieci z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem wybrały się na ten wyjazd. Po dotarciu na miejsce zasiedli do swoich foteli i z zapartym tchem śledzili losy głównego bohatera Michasia. Podczas całego przedstawienia towarzyszyły im wielkie emocje, których nie dało się ukryć. Kiedy historia dobiegła końca, każdy cieszył się, że wszystko dobrze się skończyło, a wśród dzieci dało się słyszeć westchnienia, że chciałyby mieć taki ołówek.

Wyjazd ten rozbudził wśród dzieci zainteresowanie kulturą a także wyzwolił pozytywne emocje. Przejazd autokarem nauczył i utrwalił zasady bezpiecznego podróżowania. Przedszkolaki poznały też zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.

ŚNADANIE WIELKANOCNE

13  kwietnia w środę w naszej placówce  w każdej grupie odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania dzieci razem z wychowawcami grup złożyli sobie ciepłe życzenia. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, sałatki jarzynowej, kiełbasy oraz „baby wielkanocnej”, a także stroików i bukszpanu-symboli budzącej się do życia przyrody. Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne tradycje niezmienne pozostały. Wszystkim uczestnikom śniadania wielkanocnego udzielił się miły, świąteczny nastrój. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA”

01 kwietnia 2022 r. Komisja konkursowa podsumowała i rozstrzygnęła „Konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną”:

Grupa „Maluszki”
I miejsce    -  Aleksandra Hankus i Kacper Kalemba
II miejsce   -  Letycja Kępa i Adriana Krzemińska
III miejsce  -  Maja Sarnecka
Wyróżnienie  - Anna Szczypka, Magdalena Marcinek, Urszula Wandas, Nikodem Tatara, Franciszek Mazgaj, Filip Wróbel

Grupa „Średniaki’
I miejsce     -  Marcelina Kruszyna i Zofia Chochół
II miejsce    -  Alan Pabijan i Bartłomiej Grzywacz
III miejsce   -  Maja Skowronek

Wyróżnienie – Monika Janik, Małgorzata Anioł, Dominika Włudyka, Amelia Tatara, Barbara Wandas, Jeremiasz Olejko, Szymon Frey

Grupa „Zerówka”
I miejsce     -  Zuzanna Orawiec i Wojciech Królczyk
II miejsce    -  Michał Łasocha i Alan Krupa
III miejsce   -  Liliana Kobas
Wyróżnienie - Emilia Ubik, Amelia Mucha, Bartosz Bartkowiak, Hubert Dzidek, Szymon Gabryś

04 kwietnia 2022 r.  ogłoszono wyniki konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU.
RODZICOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE
I WYKONANIE PALM WSPÓLNIE Z DZIEĆMI.

Koordynatorki konkursu : Bożena Tomasik, Monika Piekarczyk, Barbara Szumańska